انواع ماسک میوه ای برای زیبایی پوست | بیماری

: شکلای جور واجور ماسک میوه ای واسه زیبایی پوست

: ماسک صورت واسه پوست خشک

شکلای جور واجور ماسک صورت واسه سرحالی پوست

زیبایی و جوانسازی پوست با به کار گیری ماسک صورت میوه هایی مثل کیوی , پرتقال و خرمالو بسیار ساده تر و بدون دردسر به دست میاد و شما رو از شر کرمای جور واجور نجات میده.

در میان میوه های زمستونی کیوی – پرتقال و خرمالو دوستان پوست هستن و در واقع زیبایی و جوانسازی پوست رو در هوای سرد خوب انجام میدن. با ماسک کیوی اغاز می کنیم که به جربزه یکی از بهترین میوه ها واسه زیبایی و مرطوب سازی پوست در فصل سرما است.

 ماسک صورت واسه پوستای چرب

اگه پوست چربی دارین بهتره حتما از این ماسک صورت استفاده کنین. یه کیوی پوست گرفته، یه قاشق غذاخوری ماست، کمی پرتقال، یه قاشق غذاخوری روغن بادام و کمی عسل رو با هم مخلوط کنین.

در آخر یه قاشق غذاخوری پودر بادام زمینی و چند قطره روغن زیتون هم به اون اضافه کنین. این مواد رو در همزن بریزین تا خوب با هم مخلوط شن و به حالت کرم دربیایند. مواد رو روی همه پوست- به خصوص قسمتای چرب- ماساژ بدین و پس از چند دقیقه صورت تون رو بشورید.

 کیوی پر از ویتامین C هستش و به خاطر همین شما با ترکیب ساده ای می تونین پوست تون رو تغذیه کنین. نصف یه موز رو با یه عدد کیوی پوست کنده مخلوط کنین و در آخر دو قاشق غذاخوری ماست در مواد بریزین. این ماسک صورت رو به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تون نگه دارین و پس از اون صورت تون رو با آب گرم شست وشو بدین.

هم اینکه می تونین یه عدد کیوی, دو قاشق غذاخوری ماست ساده, یه قاشق غذاخوری آب پرتقال, یه قاشق غذاخوری روغن بادام و یه فنجون هویج له شده رو با همدیگه مخلوط کنین تا خمیری بدست آید. ماسک رو روی صورت بذارین و صبر کنین تا کاملاخشک شه؛ بعد با آب سرد آبکشی کنین.

ماسک میوه کیوی واسه آبرسانی به پوست 

در هوای سرد همیشه احتمال خشکی پوست هست، خصوصا اگه محل زندگیتون آب و هوای خشکی داره.واسه جفت و جور این ماسک صورت باید یه کیوی رو پوست بگیرین و با یه خیار خوب مخلوط کنین. اگه از فصل تابستون چند توت فرنگی فریز شده دارین، اونا رو هم به این مخلوط اضافه کنین. اگه احساس کردین مایه شما بیشتر از اندازه رقیق شده، کمی آرد جو به اون اضافه کنین و ماسک خمیری رو ۱۰ دقیقه روی پوست تون بذارین. میوه ها کارشون رو خوب بلدند؛ پوست شما آب رسانی شده.

ماسک صورت واسه شفافیت پوست

واسه جفت و جور این ماسک صورت کافیه یه کیوی رسیده رو خوب له کنین و با چند ورق لیموی تازه و یا چند قاشق آبلیمو طبیعی مخلوط کنین. ماسک رو ۱۰ دقیقه روی پوست تون نگه دارین، بعد اونو با آب ولرم شست وشو بدین. در آخر می تونین پوست تون رو با یه کرم مرطوب کننده ماسا‍ژ بدین.  این ماسک صورت واسه شفافیت پوست و نابود کردن لکه های قدیمی روی پوست تون بسیار موثره.

ماسک صورت واسه روشن شدن پوست

ماسک کیوی واسه روشن شدن پوستای تیره نبز به کار میره. کیوی رو پوره کنین و با یه قاشق ماست مخلوط کنین و روی پوستتون ماساژ بدین و بعد از بیست دقیقه بشورید.

ماسک صورت واسه پوست خشک

روش درست کردن ماسک کیوی واسه پوستای خشک، یه قاشق غذاخوری آب کیوی, یه قاشق غذاخوری روغن زیتون و یه زرده تخم مرغ رو با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید. پس از ۱۵ دقیقه ماسک رو به وسیله یه اسفنج پاک کنین.

ماسک صورت واسه زیبایی و شفافیت پوست

ماسک خرمالو واسه پوستای خشک

 یه قاشق غذاخوری کته بدون نمک و روغن رو با یه قاشق مرباخوری روغن بادام شیرین، به همراه یه تیکه کوچیک خیار با پوست و نصف یه خرمالوی رسیده رو در میکسر بریزین. این مواد رو روی پوست تون به مدت ۱۰ دقیقه بذارین. پوست شما با این ماسک میوه خیلی زود به لطافت می رسه.

ماسک صورت خرمالو روشن کننده پوست 

واسه روشن تر شدن پوست صورتتون باید دو عدد خرمالو رو با یه هویج رنده شده مخلوط کنین و روی پوست تون بمالید. ۱۵ دقیقه صبر داشته باشین تا این میوه خوش رنگ اثر خود رو روی پوست تون بزاره، بعد از اون پوست تون رو به آرومی با آب سرد بشورید.

ماسک خرمالو نرم کننده و براق کننده پوست 

واسه جفت و جور یه ماسک صورت عالی واسه نرمی پوست صورت کافیه تنها یه عدد خرمالوی نرم رو به حالت پوره در بیارین و به اون کمی آرد جو یا غلات دیگه اضافه کنین تا ماسک شما به حالت خمیری در بیاد. به کمک یه قلم مو می تونین ماسک رو روی پوست تون پخش کنین. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه این ماسک رو روی پوست تون بذارین، بعد از اون می تونین به کمک یه هوله نرم و آب گرم صورت تون رو بشورید تا مواد خوب پاک شن. بعد از این کار حتما پوست تون به چند سال قبل برگشته س.

ماسک پرتقال واسه پوستای چرب

واسه جفت و جور این ماسک صورت باید یه پرتقال رو نصف کرده و یه برش اونو آب بگیرین. سفیده یه تخم مرغ رو خوب به هم بزنین و به همراه یه قاشق غذاخوری آرد ذرت، به آب پرتقال اضافه کنین. مواد رو خوب مخلوط کنین و روی پوست بذارین. پس از ۱۵ دقیقه صورت رو با آب سرد بشورید.

گوشت پرتقال رو با یه سفیده تخم مرغ مخلوط کنین و روی پوست خود بذارین. پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنین.

ماسک صورت با پرتقال واسه پوستای خشک

واسه برطرف کردن خشکی پوست صورت که دلیلی در پیری و چروک شدن پوسته از پرتقال کمک بگیرین . واسه جفت و جور این ماسک صورت باید پوست پرتقال رو خشک و آسیاب کنین تا به  صورت گرد دربیاد. دو قاشق چایخوری پنیر دلمه شده پرچرب، روغن تخم کتون، یه قاشق چایخوری روغن کبد ماهی و یه قاشق غذاخوری چای پررنگ گرم رو با همدیگه مخلوط کنین. بعد گرد پرتقال رو به مواد اضافه کنین تا خمیری سفت به دست بیارین. ماسک به دست اومده رو روی صورت بذارین و بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشورید.

ماسک صورت واسه پاکیزگی پوست

یه عدد سفیده تخم مرغ رو با دو قاشق غذاخوری آب پرتقال مخلوط کنین. بعد جوی له شده رو به اون اضافه کرده و خوب هم بزنین و به عنوان ماسک استفاده کنین. پس از ۱۰ دقیقه اونو با پارچه پشمی مرطوب شده با آب سرد پاک کنین.

 قشنگتر شو

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *